خانه > موبایل > نقشه تهران و ایران برای نقشه ی موبایل های نوکیا Iran,Tehran’s Nokia OVI Map 3

نقشه تهران و ایران برای نقشه ی موبایل های نوکیا Iran,Tehran’s Nokia OVI Map 3

نوکیا به تازگی نقشه تهران را برای گوشی های دارای Noia Maps 3  یا همان Nokia OVI Maps ارائه داده است ، البته این نقشه هنوز دارای جزئیات خیلی خیلی زیاد نیست و به گفته نوکیا قرار است به زودی جزئیات بیشتر و همچنین نقشه دیگر شهرهای بزرگ و سپس کل ایران  آماده شود ، گر در حالت فعلی هم نام تمامی شهرهای ایران و جاده های اصلی و همچنین روستاهای کنار جاده ها آورده شده است.

این نقشه ها برای برنامه Maps تهیه شده اند و بدیهی است با GPS گوشی مطابقت کامل دارد.

ابتدا باید Nokia Maps 3 در گوشی شما نصب باشد که دقیقا آیکن بالا را دارد ، اگر نصب نیست در این آدرس می توانید آن را پیدا کرده و روی گوشی خود نصب کنید ، که به ۳ ویرایش (S60 V3.1 , S60 V3.2 , S60 V5.0) گذاشته و اگه گوشی تون این سیستم عامل ها رو داره و چون فقط GPS نداره تو لیست نیست می تونین گوشی مشابه که GPS داره رو انتخاب کنید (مثل انتخاب ۵۸۰۰ به جای ۵۵۳۰).

طریقه نصب هم به این صورت است که ابتدا مدل گوشی را انتخاب می کنید و در قسمت ۲  آن را دانلود می کنید ، در برخی از اوقات یک برنامه برای کامپیوتر دانلود می شود که آن برنامه فایل مخصوص گوشی شما را از اینترنت به گوشی انتقال می دهد (تقریبا ۵٫۵ مگابایت).

بعد از نصب برنامه در گوشی ، باید نقشه ها هم توی گوشی ریخته بشه که ۳ راه داره و البته من راه سوم رو پیشنهاد می کنم :

نقشه ها هم به زبان گوشی می یاد ، یعنی اگه منوی گوشی به زبان فارسی باشه  ، نقشه هم فارسی میاد .

۱ – یا از طریق خود برنامه و اینترنت گوشی

۲ – یا از طریق نصب Nokia Map Loader 3 که آن هم آیکن تصویر بالا را دارد ، اگر Map Loader شما که از روی دیسک همراه موبایل نصب کرده اید آن آیکن را ندارد باید از این آدرس و قسمت  شماره ۳ دانلود کنید (تقریبا ۲۷٫۵ مگابایت).

Nokia Map Loader 3 را اجرا کنید و گوشی را در حالت PC Suite به کامپیوتر وصل کنید ، در آسیا ، ایران را دانلود کنید (فعلا ۱۳٫۹ مگابایت که فقط نقشه تهران کامل است)

در برگه ی Voice برنامه هم می توانید راهنمایی صوتی نقشه به صورت فارسی یا ترکی یا هر زبان دیگر را روی گوشی دانلود و نصب کنید (هر کدام تقریبا ۶ مگابایت) و البته معلومه دوستانی که گوشی شون GPS نداره نیاز نیست راهنمای صوتی رو دانلود کنن یا توی گوشی بریزن .

نکته :

اگر برنامه های مخصوص کامپیوتر نوکیا ، روی سیستم شما نصب نمی شود ، بدانید که تمام برنامه های جدید نوکیا برای کامپیوتر روی Dot net FrameWork 3.5 SP1. نوشته می شوند که بدیهی است برای اجرای آن برنامه ها باید روی کامپیوتر نصب باشند . البته این پلت فرم روی DVD های گوشی های جدید که OVI Suite دارند وجود دارد که هنگام نصب OVI Suite به صورت خودکار نصب می شوند ، همچنین در ِDVD برخی از بازی های جدید  نیز موجود است ، اگر هیچکدام را ندارید غصه نخورید ، اینترنت پرسرعت که دارید ، اگر نسخه های آخر قبلی دات نت فریم ورک مثل نسخه های ۳٫۵ یا ۳ روی سیستم شما نصب است می توانید روی دکمه دانلود در این صفحه کلیک کنید وگرنه دل را به دریا بزنید و در پایین صفحه به دنبال Full Package بگردید!

۳ – و یا از طریق ریختن فایل های نقشه و راهنمای صوتی توی گوشی :

برای رفاه حال شما فایل ها به تکه های ۳ مگابایتی تقسیم شده اند ، که نقشه ها باید بعد از نصب برنامه در گوشی ، در پوشه “\cities\diskcache” استخراج (Extract) شوند و فایل های راهنمای صوتی هم در محل “\cities\diskcache\voices” . (پوشه های خالی قبلا در این مکان ها وجود دارند و باید replace شوند)

(Iran Nokia OVI Map3.rar(part1

(Iran Nokia OVI Map3.rar(part2

(Iran Nokia OVI Map3.rar(part3

(Iran Nokia OVI Map3.rar(part4

(Iran Nokia OVI Map3.rar(part5

جمعا ۱۳٫۵ مگابایت

Iran in Asia

560 کیلوبایت

(Farsi Voice Nokia OVI Maps3.rar(part1

(Farsi Voice Nokia OVI Maps3.rar(part2

جمعا ۵ مگابایت

For Download And more information aboute Iran & Tehran Nokia Map 3 OVI go to this page! Translate to English

Categories: موبایل Tags: , , ,
 1. rajab
  ۱ شهریور ۱۳۹۱ در ۱۸:۳۲ | #1

  بی تعارف بهترین سایتی هستید که تاحالا دیدم

 2. ۲۰ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۰ | #2

  من بشخصه ازمطالب آموزشی وکاربردی وفنی این سایت کمال استفاده رابردم.ازهمهءعزیزان دراین سایت متشکرم وخسته نباشید.

 3. سعیدهاشمی صحنه
  ۲۵ دی ۱۳۹۶ در ۰۹:۳۶ | #3

  باسلام مجدد این ب رنامه واقعا عالیه ودستت ون دردنکنه.

 4. ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۵:۴۴ | #4

  عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

 5. ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ در ۲۲:۵۴ | #5

  وای خیلی خوبه ساییتون

 1. بدون بازتاب