خانه > ترفند > تشخیص دانلود برنامه ها توسط Internet Download Manager – IDM

تشخیص دانلود برنامه ها توسط Internet Download Manager – IDM

IDM یا همان Internet Download Manager  جدا از صدها قابلیت ویژه که دارد یک قابلیت ویژه هم دارد به نام تشخیص دانلود در سیستم .

برای فعال کردن از دکمه Options و سربرگ General ، تیک Use Advanced Browser Integration را بزنید و بعد از یک ریست اجباری سیستم در همان جا تیک  Detect new application that try to download file from internet را هم بزنید تا قضیه کامل شود .

با این قابلیت برنامه هایی که قصد دانلود از اینترنت دارند توسط IDM شناسایی می شوند و از کاربر پرسیده می شود که دوست دارد IDM مدیریت دانلود های آن برنامه را به عهده بگیرد یا نه ، که با قبول آن صفحه دانلود آن فایل ظاهر می شود  .
چنانچه جواب رد بدهید ، IDM  دیگر کاری به آن برنامه ندارد و البته آن برنامه را در لیست خود دارد که درصورت پشیمان شدن ، بتوانید دوباره این قابلیت را در مورد آن برنامه فعال کنید .

این قابلیت در مورد مرورگر های فوق العاده مثل Google Chrome که IDM هنوز نتوانسته به طور کامل با آنها اجین شود ، شرکت هایی مثل Nokia و Yahoo و Google که بعضی از نرم افزارها یا آپدیت ها یا فایل خود را از طریق یک برنامه دانلود می کنند و برنامه هایی مثل Acrobat Reader که دزدکی از اینترنت ذغالی بیچاره ی ما خودشان را در کنار ساعت ! به روز می کنند کاربرد دارد و دست ما برای رد آن دانلود یا دانلود مطمئن با قابلیت های چند ارتباطه و Resume و … توسط IDM باز می گذارد .

البته این قابلیت درمورد برنامه هایی فعال می شود که قصد دانلود فایل هایی با پسوند های تعریف شده در IDM را دارند ، برای اضافه کردن پسوند های جدید می توان از طریق دکمه options  و سربرگ File Types عمل کرد .

به امید آنکه یک روز تمام برنامه ها در کنترل ما باشند .

نکته :

متاسفانه از نسخه ۵ نرم افزار به بعد گزینه فوق حذف شده است !  و بنده از عذاب وجدان بابت این مطلب شبها خوابم نمی برد !

ولی اگر همچنان خواستار دانلود درخواست های دانلود یک نرم افزار به خصوص توسط IDM باشید می توانید آن نرم افزار را به عنوان مرورگر به IDM معرفی کنید .

که این امکان در Options  – > General  -> Add Browser وجود دارد .

Categories: ترفند Tags:
  1. سعیدهاشمی صحنه
    ۲۴ دی ۱۳۹۶ در ۰۲:۵۵ | #1

    ساعت۲ /۴۵نیمه شب هرکاری کردم دانلودنشد…دیگه گلافه وخسته شدم گوشژیم ومیزنم توسرم ازدست برنامه های سرکاریتون.

  1. بدون بازتاب