خانه > ترفند > زوم خودکار مرورگر اینترنت در مانیتورهای عریض

زوم خودکار مرورگر اینترنت در مانیتورهای عریض

امروزه اضافه شونده ها مرورگرهای اینترنت را محبوب تر و کارامدتر از گذشته کرده است .

اگر از مونیتورهای عریض استفاده می کنید ، حتما مشکل نمایش ریز صفحه در وسط مرورگر را تجربه کرده اید ، من کسانی را می شناسم و دیده ام که شتر مرغی مشکل را حل کرده اند (گویند که شتر مرغ در مواجهه با برخی از خطرات به جای دفاع یا فرار سرش را در خاک فرو می کند!) و از فاصله یک وجبی به مانیتور زل می زنند.

Auto Zoom in Google Chrome

بعضی ها هم هستند که کلا از مرحله پرت هستند و برای صفحه نمایش از رزولوشن های ۴ به ۳ استفاده می کنند و همه چیز را پرس شده می بینند. مابقی که اهل فن هستند می دانند که در مرورگرها قابلیتی به نام بزرگنمایی یا زوم وجود دارد و حتی خیلی ها از میانبر های آنها یعنی ctrl , +  و ctrl , –  و در مرورگرهای جدید ctrl , 0 برای زوم معمولی استفاده می کنند .

گوگل کروم Google Chrome از همان نسخه صفر! این قابلیت را دارد که تنظیمات بزرگنمایی کاربر را به خاطر می سپارد تا در هنگام مراجعه احتمالی بعدی به آن سایت ، دیگر نیاز به تنظیم زوم نداشته باشیم . ولی یک راه حل عاقلانه هم وجود دارد : استفاده از یک اضافه شونده یا Extension کروم به نام Zoomy .

zoomy بزرگنمایی صفحه نمایشی را با رزولوشن صفحه نمایش تطبیق می دهد تا به بهترین بزرگنمایی ممکن برسد ، پس فقط مخصوص مونیتور های عریض نیست ، اما در عریض ها یک طلاست .

برای نصب با فیل – تر شک -ن به آدرس دریافت zoomy بروید . بزرگنمایی صفحه را هم اگر تغییر داده اید با میانبر ctrl, 0 به حالت عادی برسانید و بگذارید zoomy  کار خودش را بکند!

برای غیر فعال سازی ، تنظیم یا حذف کلی هر یک از اضافه شونده ها هم از این آدرس در کروم استفاده کنید :       chrome://extensions

Categories: ترفند Tags: , , , ,